Puošiame namus Kalėdoms: kokias idėjas verta įgyvendinti?

Ruošiantis Kalėdoms, viena pagrindinių laukiančių užduočių yra namų papuošimas – žavios dekoracijos primins, kad iki gražiausių metų švenčių liko labai mažai laiko. Tam, kad šis procesas būtų kuo sklandesnis, siūlome pasitelkti kelis pagrindinius patarimus – tuomet pasieksite pačių geriausių rezultatų.

Neapsiribokite viena Kalėdų eglute

Nesuklysime pasakę, jog tai yra pagrindinis Kalėdų simbolis, be kurio neapsieina nei vienas šventinis namų dekoras. Visgi, tai nereiškia, kad turėtumėte apsiriboti viena Kalėdų eglute – tikėtina, kad pagrindinį šventinį medį statysite svetainėje, tačiau apie tokią dekoraciją verta pagalvoti ir kituose kambariuose. Pavyzdžiui, virtuvėje eglutę galite iškarpyti iš popieriaus – jei su magnetais pritvirtinsite ją prie šaldytuvo, toks papuošimas atrodys itin originaliai. Šventinio medžio kūrimui galite pasitelkti ir girliandas, žaisliukus, lentynas ar bet kokius kitus elementus – kuo kūrybiškesni būsite, tuo įdomesnių rezultatų Jums pavyks pasiekti.

Pasirūpinkite pagrindiniais šventiniais simboliais

Kai eglutė jau papuošta, verta pagalvoti ir apie kitas detales. Puošimui kone dažniausiai naudojami įvairūs kalėdiniai simboliai, kurie ne tik tampa svarbia dekoro dalimi, bet ir turi glaudžiai su šiomis šventėmis susijusią reikšmę. Pavyzdžiui, vainikai simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, angelai namus saugoja nuo blogio, o žvaigždės neretai įvardijamos kaip vilties, sėkmės ir laimės simboliai. Panašių variantų tikrai surasite ir daugiau – plačiau apie juos skaitykite čia: https://kaledos.lt/katalogas/16/namams/cat124.

Įtraukite natūralių detalių

Ateinančiais metais natūralumas yra minimas kaip viena pagrindinių kalėdinio dekoro tendencijų, tad kelis tokius elementus reikėtų įtraukti ir į savo namus. Tiesa, tai nereiškia, jog būtina rinktis tik gyvą kalėdinę eglutę – yra ir daugiau būdų, kaip įgyvendinti tokią idėją. Paprasčiausia tai padaryti pasitelkus populiariuosius Advento vainikus, tačiau jeigu patys pasigaminsite žaisliukus ar kambarius papuošite visuomet žaliuojančių medžių šakelėmis, rezultatai bus dar įspūdingesni.

Nepamirškite langų

Langų papuošimai labiausiai naudingi dėl to, kad juos galime matyti iš abiejų pusių – tai reiškia, kad ir aplinkiniai pastebės, jog Jūs jau gyvenate šventiniu laukimu. Tam galima pasitelkti įvairias šviečiančias dekoracijas ir lempučių girliandas ar paprasčiausiai visapusiškai išnaudoti palangę. Ant jos galite padėti vainiką su žvakėmis ar, pavyzdžiui, pastatyti originalią žvakidę – bet kokios panašios idėjos tikrai neliks nepastebėtos. Dar daugiau jų rasite Kaledos.lt puslapyje: https://kaledos.lt/katalogas/16/dekoracijos/cat82.

Venkite chaoso

Norisi, kad kalėdinis dekoras būtų ne tik puošnus, bet ir skoningas. Būtent dėl to turėtumėte pasistengti visuose namuose išlaikyti vientisą stilistiką. Su dekoracijų skaičiumi persistengti taip pat nereikėtų – jeigu norėsis, papuošimų skaičių visuomet galėsite padidinti, tad geriausia neskubėti ir pradėti nuo minimalistinių idėjų. Joms šiais metais populiarumo taip pat netrūks.

Pritaikę šias idėjas savo namams, sukursite labai jaukią, maloniai nuteikiančią šventinę atmosferą. Jei kyla daugiau įdomių minčių, būtinai jas pasitelkite – tuomet aplinka bus dar originalesnė!