Ką reikia žinoti prieš perkant vartų automatiką?

Vartų automatika yra pats svarbiausias vartų komponentas, nepriklausomai ar tai yra garažo, ar kiemo vartai. Jų pasirinkimui reikėtų skirti ne mažiau dėmesio nei vartų užpildui ar vartų tipui.

Vartų automatika gali būti skirta garažo arba kiemo vartams. Kiemo vartai gali būti atveriami arba nustumiami, garažo vartai – pakeliami, nustumiami arba atveriami. Nuo to priklauso ir vartų automatikos pasirinkimas.

vartu automatika

Stumdomų kiemo vartų automatika

Renkantis automatiką tokio tipo kiemo vartams, būtinai atkreipkite dėmesį į vartų svorį ir jų darinėjimo intensyvumą. Naudojimo intensyvumas ypatingai aktualus tais atvejais, kuomet vartai skirti pramoniniam, ne buitiniam naudojimui.

Priklausomai nuo individualių poreikių, pasidomėkite, koks vartų atidarymo greitis, atkreipkite dėmesį į galingumą. Taip pat labai svarbi ir darbinė temperatūra, rinkitės automatiką, turinčią papildomą apsaugos funkciją nuo užšalimo. Tai apsaugos jus nuo nemalonumų, spustelėjus šaltukui.

Atveriamų vartų automatika

Šiuo atveju vartų automatika skaičiuojama taip pat atsižvelgiant į varčios svorį bei jos ilgį. Ją galima montuoti nebūtinai tik naujai įrengtiems vartams, tačiau ir ant jau anksčiau įrengtų vartų.

Kaip ir prieš tai minėtu atveju, svarbus atveriamų vartų atsivėrimo greitis. Kadangi šiuo atveju kalba eina apie atveriamus vartus, čia dar svarbus ir vartų atvėrimo kampas. Jis gali būti nuo 90 iki 120 laipsnių, o šis pasirinkimas priklauso nuo kieme turimos vietos ir patogumo.

Vartų atidarymo garsas ir greitis

Tai priklauso nuo vartų automatikos pasirinkimo ir sumontavimo kokybės. Žinoma, tai galbūt nėra tiek svarbu kalbant apie kiemo vartus, tačiau garažui tai išties aktualus klausimas, ypač jeigu garažas įrengtas namo viduje.

Reikėtų atkreipti dėmesį, iš kokios medžiagos yra pagamintas pavaros krumpliastiebis – nuo jo priklauso vartų veikimo garsas. Vertėtų rinktis kokybišką, sintetinio pluošto nailoninį gaminį.

Vartų atidarymo greitis priklauso nuo variklio galingumo. Kuo vartai sunkesni ir didesni, tuo jiems atidaryti reikalingas galingesnis vartų atidarymo variklis.

Kiekvienu atveju labai svarbu rinktis įrangą, kuri yra sertifikuota, pažymėta CE ženklinimu, taip pat jai yra užtikrinamas garantinis bei pogarantinis vartų aptarnavimas.