Kaip pasirinkti tinkamus biuro baldus?

Karantino laikotarpis ne vienai įmonei buvo puikus metas ir proga atsinaujinti biuro patalpas, inventorių bei baldus. Kol daugelis darbuotojų darbuojasi iš namų, daugelyje biurų vyksta intensyvus atsinaujinimo procesas, ruošiamasi darbuotojų sugrįžimui.

Paprastai pats svarbiausias dalykas biure – tai ne sienų ar grindų spalva, tačiau darbo vietos patogumas – kokybiški ofiso baldai ir jų funkcionalumas. Pasirinkti tinkamus biuro baldus kartais nėra taip paprasta, kaip norėtųsi. Tačiau su profesionalia komanda viskas įmanoma.

Renkantis biuro baldus svarbu atkreipti dėmesį į baldų funkcionalumą bei ergonomiškumą, kurie yra svarbūs patogiam ir kokybiškam darbui. Kadangi biuro kėdėje darbuotojai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, ji privalo būti patogi, reguliuojama pagal individualius poreikius. Yra nustatyta, kad biuro baldai tiesiogiai įtakoja darbuotojų produktyvumą, o nepatogi kėdė yra vienas iš svarbiausių elementų.

Taigi, biuro kėdei yra keliami tam tikri standartai, kurie užtikrina taisyklingą sėdėjimo pozą – tai atrama juosmeniui, porankiai, ratukai. Atrama juosmeniui arba atlošas bei turėtų būti reguliuojami, kadangi kiekvieno žmogaus fiziologija – jo ūgis, svoris yra skirtingi. Ratukai užtikrina patogų judėjimą darbo vietoje, privažiavimą prie darbo stalo. Taip pat padeda pasiimti dokumentus iš šalia esančios spintos nepakilus nuo kėdės.

Stalas – taip pat svarbus, jis turi būti patogus, geriausia, jeigu aukštis reguliuojamas. Priklausomai nuo kompiuterio tipo ir darbo pobūdžio, atitinkamai turėtų būti parenkamas stalo dydis. Pavyzdžiui, jeigu dirbama su stacionariu kompiuteriu, o ant stalo ne vienas monitorius, stalo plotis turi būti atitinkamas, kad būtų išlaikomas tinkamas atstumas.

Būtina numatyti papildomą lentyną pačiam kompiuteriui, įvertinti, ar reikalingas spausdintuvas. Pagalvokite ir apie spinteles darbuotojų asmeniniams daiktams bei darbo dokumentams laikyti. Tam tikriausiai bus reikalinga spintelė su stalčiais arba komoda.

Biuro spintos – taip pat didelę reikšmę vaidinantis baldas biure, kuris neretai atlieka ir tam tikrų erdvių atskyrimo funkciją. Renkantis biuro spintas svarbu įvertinti jos paskirtį ir pagal tai rinktis jos dydį. Šalia darbo vietos statomas spintas geriausia rinktis kompaktiškas, su stumdomomis durimis, kad būtų patogu pasiimti daiktus.