Ar galima paliesti vaivorykštę?

Prancūzų menininkas Anry Matisas sunkiai sirgo, tapyba ir skulptūra buvo jau nebe pagal jėgas, tačiau kūrybinė dvasia surado išraiškos formą – karpiniai iš popieriaus. Kaip sakė pats menininkas: ” – Tik tai, ką aš sukūriau po ligos, yra tikrasis aš – laisvas, išlaisvintas.”

Tai buvo ne visai tapyba, bet ir ne visai skulptūra. Matisas pavadino tai – „Tapyba su žirklėmis.”

Eksperimentavimas su karpiniais suteikė menininkui naujas galimybes kurti savitą, estetišką aplinką: ” – Jūs matote, kadangi dėl savo sveikatos būklės esu dažnai priverstas likti lovoje, aš sukūriau nedidelį sodą aplink save, kuriame aš galiu vaikščioti …  ten yra lapai, vaisiai, paukštis.”

Visomis vaivorykštės spalvomis sužibo ir atgijo menininko idėjos, anglų dizainerės Sonya Winner spalvinguose kilimuose. Projektavimo procesas apima spalvų ir tekstūrų sluoksniavimą, sukuriant kai ką tikrai daugiau, negu kilimą, gulintį ant kambario grindų ar kabantį ant sienos.

Kilimo „Pagal Matisą” dizainas yra sukurtas, žaismingai persidengiant 25 vilnos spalvoms.

Unique-and-Colorful-Rug-that-Looks-Like-Abstract-Painting

Koliažas iš skirtingos spalvos vilnos gabaliukų atrodo lyg skaidrus, spalvoms susimaišant vienai su kita.

sonia winner kilimas pagal matisa

Panašu, kad autorė tikrai gali prisiliesti prie vaivorykštės ir patiesti ją jums po kojomis..

Fantastic-Vibrant-Contemporary-Rugs_2

Kiekvienam dalykui – savas laikas. Unikalūs Sonya Winner kilimai jau senokai buvo užsifiksavę proto atminties failuose ir šiandien tai realizavosi straipsneliu apie originalius kilimus bei jų įkvėpėją.