Namas pagal Olson Kundig Architects

Ne daug ką galima parašyti apie šio namo architektūrą!

Namas pastatytas spygliuočių miške Rytinėje Vašingtono valstijos dalyje. Projekto autorius – architektas Tom Kundig. Namas skirtas gyventi šeimai. Namo vidaus erdvės yra atviros. Virtuvė, valgomasis ir gyvenamasis kambarys yra iš esmės viena didžiulė erdvė su didžiuliais, nuo grindų iki lubų einančiais langais. Miegamieji yra įrengti kiek atokesnėje pastato dalyje.

Nuostabiausia namo dalis – tai kambarys lyg kabantis virš tarpeklio. Stikliniai fasadai, visiški nesulaikantys akių žvilgsnio.

kabantis kambarys

Namo interjeras ar eksterjeras, ribos praranda prasmę. Visualiai tai tampa bendra erdve.

Ridge_House_PW_006
Ridge_House_PW_004

Projektuodamas vieną iš namų, architektas klausė savęs, kaip aš sukursiu ką nors puikesnio negu čia jau yra? Architektas manė, kad praktiškai bet kas, ką architektas besuprojektuotų, gali tik sugadinti kraštovaizdį.

Akivaizdu, nežinau ar kas galėtų ginčytis, kad vaizdai nuotraukose yra puikesni architektui, prisilietus prie kraštovaizdžio, negu kad jis nebūtų palikęs savo pėdsako. Kabantis kambarys tapo lyg padidinamuoju stiklu ar fotoaparato objektyvu, sukoncentruojančiu dėmesį ir atskleidžiančiu kraštovaizdžio ir žmogaus prisilietimo prie jo grožį.

namas vakare
Namas Rock Instrument House atkartoja šią viziją, tik visiškai kitomis medžiagomis, struktūra. Tačiau sklandymo ir lengvumo idėja išlieka.