Emocinis aspektas svetainės staliuko dizaine

John Houshmand yra kompanija, pasišventusi ”amžinai medžių egzistencijai”. Panagrinėkime vieną iš daugelio originalių, kompanijos sukurtų svetainės staliukų. Pagamintas iš klevo medienos ir stiklo, svetainės staliukas sužavi savo asimetrija. Keletas gamintojo minčių: ”Skaitoma, kad mediena kaip medžiaga turi tam tikras nekintančias savybes. Patirtis išmokė, kad neįmanoma garantuoti medienos, kaip medžiagos savybių vientisumo tarp atskirų medienos vienetų. Būtent grožis atrandamas viename medžio vienete, įgalina sukurti savitą dizainą. Taip pat mediena, naudojant ją ir bėgant laikui, turi potencijos keistis”. Tai požiūris į svetainės staliuką medienos panaudojimo aspektu.

Dabar panagrinėkime staliuką stiklo panaudojimo, tiksliau psichologiniu aspektu. Vizualiai svetainės staliuko medinė dalis yra sunkesnė už stiklinę atramą, bet medinė dalis laikosi ant stiklo. Kyla mintis: ”Stiklas neatlaikys medžio svorio, stiklas skils ir staliukas nuvirs”. Tai suteikia baldui netikėtumo, nerealumo efektą. Žiūrint į staliuką, kyla nedidelis emocinis šokas. Taip atrandame dizaino kūrinio suvokimą emociniu ar psichologiniu aspektu.

Tai padeda sukurti naujos technologijos, suteikiančios medžiagoms savybes, kurių mums įprastoje aplinkoje jos neturi. Tai perkelia šiuolaikinius dizaino kūrinius iš estetikos erdvių į naujų technologijų panaudojimo platumas, naujai estetikai sukurti.

svetainės staliukas su stiklo atramasvetainės staliukas vaizdas iš apačios

svetainės staliukas medienos faktūra

freshome

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *