VIZUALINIO IDENTITETO AUKSAS PASAULYJE IR DIPLOMAS LIETUVOJE

saka - gold

SAKA atostogų namų Druskininkuose grafinis identitetas, kasmet Italijoje vykstančiuose pasauliniuose A‘Design Award and Competition apdovanojimuose įvertintas aukso medaliu, taip pat gegužės 6 d. antradienį LR prezidentūroje įteiktas Lietuvos dizaino GERAS DIZAINAS diplomas.

Įkvėpti legendų, kurios susiję su įvairiomis Druskininkų, bei miesto apylinkių vietovėmis, dizainerės Miglė Vasiliauskaitė ir Kotryna Zilinskienė iš PRIM PRIM, bei architektai Mindaugas Reklaitis, Mantas Olšauskas, Ieva Cicėnaitė iš SPRIK sukūrė išskirtinio dizaino SAKA atostogų namus, kurių vizualinis identitetas tarptautiniame konkurse A‘DESIGN AWARD AND COMPETITION grafinės ir vizualinės komunikacijos kategorijoje įvertintas aukščiausiu – aukso medaliu. SAKA atostogų namuose kiekvienas kambarys turi savo legendą, spalvą, ženklą ir pavadinimą. Pagrindinė idėja buvo sukurti šiuolaikišką interjerą, pasakojantį senuosius Druskininkų krašto padavimus. Modernumo ir archaiškumo dermę atspindi ir namų pavadinimas SAKA – tai senas, nebevartojamas lietuviškas žodis, kuris reiškia legenda, sakmė, pasaka. Atostogų namuose gyvenančius žmones visur lydi simboliai, metaforos, juos supa paprastumas, jaukumas ir išskirtinumas. Legendų iliustracijos ir tekstai puošia ne tik apartamentų sienas, bet slepiasi ir netikėtose vietose – kambarių užkaboriuose, komodos stalčiuose, ant pagalvėlių, atvirukų. Čia gyvenantys svečiai noriai aiškinasi visų 8 padavimų simbolių reikšmes (namuose yra Valtelės, Akmens, Kasos, Lašo, Rato, Namelių, Aralio, Strėlės kambariai).

Šių metų A‘DESIGN AWARD AND COMPETITION konkurse sėkmingai pasirodė ir PRIM PRIM dizainerės Miglės Vasiliauskaitės darbas – simbolių šriftas BALTA. Tai puošybinio stiliaus šriftas sukurtas remiantis baltiškų papuošalų dekoro elementais ir formomis. Šriftas pasižymi išskirtiniu kerningu leidžiančiu įvairiems simbolių deriniams kurti atitinkamus raštus. Pagrindinis šio šrifto bruožas yra jo dvilypumas: rašant su tarpais tarp simbolių gauname atskirus ženklus, o rašant be tarpų du tokie patys ar skirtingi simboliai jungiasi į naujas, hibridines formas. Kiekvienas simbolis atrastas autentiškose baltiškų papuošalų formose, ornamentuose, ar dekoro elementuose. BALTA sudaro 100 ženklų.

A‘DESIGN AWARD AND COMPETITION apdovanojimų tikslas yra atkreipti dėmesį į išskirtinės kokybės dizaino darbus, įdomiausias idėjas ir sprendimus bei novatoriško dizaino produktus. Šis konkursas yra plataus spektro, suteikia įvairių pasaulio šalių, skirtingo lygio dizaino kūrėjams galimybę tapti žinomiems ir matomiems. A‘DESIGN AWARD AND COMPETITION ženklas pripažintas pasauliniame lygyje, kaip patikimas aukščiausios kokybės ženklas.

Lietuvoje SAKA atostogų namai taipogi neliko nepastebėti. 2014 m. gegužės 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko nacionalinio konkurso GERAS DIZAINAS apdovanojimai, kur  SAKA grafinis identitetas buvo apdovanotas diplomu. GERAS DIZAINAS – tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui mūsų šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. Tai vienintelis tokio tipo konkursas Lietuvoje, jis organizuojamas jau trečius metus.

saka atostogu namaisaka, aralio kambarys1

saka, aralio kambaryssaka, aralio kambarys2saka streles kambarys1
saka streles kambaryssaka streles kambarys3saka rato kambarys
saka rato kambarys3saka rato kambarys2saka rato kambarys1
saka akmens kambarys3 saka akmens kambarys4
saka nameliu kambarys
saka nameliu kambarys1        saka valteles kambarys1 saka valteles kambarys2

Modestas Vitkauskas

SAKA Atostogų namai

Mizarų g. 43, Druskininkai

SAKA atostogų namai – http://atostogunamai.lt/

Tel. 861773844

 

PRIM PRIM – http://primprim.lt/

SPRIK – http://www.sprik.lt/

A‘DESIGN AWARD AND COMPETITION –

http://www.adesignaward.com/design.php?ID=29329

GERAS DIZAINAS – http://www.dizainoforumas.lt/lt/dizaino-prizas/