24 m2 gyvenamo ploto namas gamtos prieglobstyje

Nedidelio namelio gamtos apsuptyje projektą sukūrė norvegų architektas Tommie Wilhelmsen (anksčiau „Namų dizainas” puslapiuose paminėto namelio ant jūros kranto bendrautorius). Tai vos 24 kvadratinius metrus gyvenamojo ploto užimantis namukas puikiame sklype Stavanger, Norvegijoje. Keliose interneto svetainėse yra paminėta, kad išlaidos šiam projektui įgyvendinti buvo tik 10.000 €.

Tik du kambariai: miegamasis ir svetainė, du blokai skirtingame nuo žemės aukštyje, tai ir visas namas. Nepaminėta liko gamta, kuri yra aplink ir tęsiasi turbūt iki pačių sklypo pakraštėlių. Tad jeigu neužsidaryti tarp 4 namo sienų, gyvenamoji ar veiklioji erdvė išsiveržia iš pastato ribų, ir jei priskaičiuotume valgomąjį, poilsio kambarį lauke, tai namo plotai ir erdvės didžiulės. 

24 m2 namas fasadas

Oranžiniai rudos spalvos mediniai lauko baldai: stalas, kėdės, atkartodami namo fasadų spalvas, tampa namelio fasadų spalvų ir funkcijų tąsa, namelio „subdomenais”.

24 m2 namas fasadas, kiemas

Žalioje valgomojo erdvėje didžiuliai masyvus stalas, už kurio gali susėsti nemažai žmonių. Vasaros metu galėtume praleisti daugiau laiko lauke, tai ir skatina šis namas.

24 m2 namas, didelis stalasa kieme

24 m2 namas, medinė lauko terasa, stalas24 m2 namo terasa24 m2 namo mediniai laiptai
24 m2 namas, kitas fasadas24 m2 namas fasado medinės, akmens detalės24 m2 namas fasadas, stiklas, medis

Spalvos ir medžiagos, panaudotos vidaus ir išorės apdailoje, sukuria stiprų kontrastą tarp namo eksterjero ir interjero. Baltos sienos, lubos, grindys, baldai plečia erdves, kurios vizualiai išsiveržia iš oranžiniai rudai šiltų fasadų rėmų. Didžiulis langas tarnauja panašiam efektui sukurti. Stiklui gal net nėra ko vargintis didinant erdves, jis jų net neapriboja, leisdamas erdvėms lyg saulės spinduliams sklisti iki begalybės.

24 m2 namo interjeras, baltas fotelis, didelis langas

Baldų paprastumas ir nedidelių patalpų erdvumas yra vieni iš pagrindinių šio nuostabaus namelio interjero bruožų. Tamsiai ir šviesiai mėlynos spalvos atsikartoja integruotoje minkštoje dalyje, pagalvėlėse, vazelėse. Geltoni ir oranžiniai gėlių žiedai vėl „išmeta” mus į kiemą.

24 m2 namo interjeras, integruota minkšta dalis

24 m2 namo interjeras, laiptukai į miegamąjį
24 m2 namo interjeras, svetainės, miegamojo erdvė

Minimali apdaila, dekoras miegamojo erdvėje. Tyra ir švelni elegancija.

Kiek žmogui reikia erdvės miegant, kokio dydžio miegamasis reikalingas? Protui, akims, ausims gal ir reikia erdvės, bet jeigu Jūs užmerkiate akis, visa miegamojo erdvė belieka tik Jūsų atmintyje ar vaizduotėje. Ar Jums reikalinga erdvė miegamąjame kambaryje, kurios Jūs nebepasiekiate savo rankomis, kojomis..?

24 m2 namo interjeras, miegamojo langas24 m2 namo interjeras, baltas svetainė, mėlymos pagalvėlės

Goods Home Design