Geltona, mėlyna ir purpurinė name Formenteroje, 6 km nuo Ibizos

Namas Formenteros saloje, 6 km nutolusioje nuo Ibizos salos, Viduržemio jūroje. Šiek tiek istorijos, tiksliau, kiek kartų sala perėjo iš rankų į rankas vis kitiems savininkams: kartaginiečiai, romėnai, vizigotai, bizantiečiai, vandalai, arabai, norvegai ir galiausiai kataloniečiai. Kam ji priklauso dabar? Turbūt karštos saulės, mėlynos jūros ir žydro dangaus mylėtojams, neoficialiai. Kai kas iš svetainės lankytojų galbūt jau pabuvojo Formenteroje, kai kas pabuvos. Taigi kai kam žemiau esančios nuotraukos sukels šiltus ar karštus prisiminimus, kai kam bus inspiracija ten nuvykti ir pasigrožėti savo akimis. Kai kam nuotraukos galbūt bus įkvėpimas namų interjerui ir eksterjerui atnaujinti. Gražių ir mielų, karštų ir vėsių detalių namas tikrai nestokoja.

Pakvėpuokime.. pasišildykime ir atsigaivinkime, pasigėrėkime ir pasvajokime.

Šioje lauko tersoje prisėdus ar prigulus ant medinių gultų (gal jie turi kokį kitą lietuvišką pavadinimą?) turbūt visą dieną nebepakiltum.. ramybė, šiluma, idilija.. Kokios gaivios purpurinės spalvos pagalvėlės, stiklinės ant padėklo. Purpurinė spalva gaivina kaip šalto gėrimo gurkšniai.

lauko terasa, veranda

Mėlynos spalvos, saulės šviesos išbaltintoje ramybėje ir saulės spindulių nutviekstoje tyloje, primena kitą namą pietuose. Mėlynas baseino vanduo, rankšluostis, padėklas, geltona gėrimo spalva stiklinėse. Geltona spalva gali būti ne tik šilta, bet gaivi ir vėsi – savo medžiagiška esme ir turiniu.

lauko baseinas, medinė apdaila

Ten, kur susitinka geltoni ir violetiniai gėlių žiedai. Karštis tvyro, persmelkdamas savo karštomis dalelytėmis baldus, sienas, medžius; akimis neaprėpiami toliai ir laikas sustoja – namo interjeruose, eksterjeruose, ar tarp jų. Laikas plūduriuoja, niekur nebeteka. O kur tekėti. Ar yra kur geriau?

Lauko terasa, stalas, kėdės, toliau krūmai, miškai tolumoje savo nostalgija ar sustingstančia laike akimirka primena anksčiau minėto namo arbatos, kavos kampelį virtuvėje.

valgomasis stalas verandoje

Namas tiesiog kvėpuoja vasara. Metalinės žuvys ant sienos lyg ant jūros kranto smėlyje šokčiojančios žuvys. Vandenyje taip pat karšta. Ar tiesiog plaukiančios į gilesnius vandenis.

Kokie išraiškingi  mediniai lubų balkiai. Savo gumbais, lyg garsais ir žodžiais kalbinantys žiūrovą.

metalinės žuvys ant sienos, originalūs mediniai balkiai

Gražus mažas langelis, tiesiog dar vienas „paveikslas” su natūraliai besikeičiančiais vaizdais už stiklo. Kambaryje vėl galima susidurti su visa namo dekoro spalvų palete.

mažas langelis kambaryje

Šviesios spalvos.. lyg saulės spindulių išbalintos, vėjo nugairintos ir jūros vandens nuplautos spintelės.

baltos, nuplautos sintelės svetainėje

Geltonos spalvos interjero detalės primena namą viešbutį Prancūzijoje.

židinys, svetainė iš viršaus

Valgomojo stalo kėdės, sugražinančios į dabartį ir primenančios, kad gyvename plastiškas formas įgaunančiame ir patogiame plastmasės amžiuje.

balta nuplauta spintelė, skirtingos baltos kėdės

Kėdės iš plastiko ir medinis stalas, suoliukas, kažkada nesuderinamos interjero detalės – kovotojos, žavi savo ramia ir nebevykstančia priešprieša.

plastikinės kėdės, medinis stalas

metalinė žuvis ant sienos virtuvėjemedinės taburetės prie balto baro virtuvėjevonios veidrodis, ruda spintelė

French by design