39 m2 ploto bute – erdvės keturiais lygiais

Nedidelis, 39 m2 grindų ploto butas Manheteno rajone, Niujorke su nedidele stogo terasa. Sumanių architektų dėka 39 m2 galima praktiškai padauginti iš 4. Specht Harpman architektai, rekonstruodami buto erdves, sukūrė keturis lygius. Žemiausiame lygyje buvo suprojektuota virtuvės erdvė, keliomis pakopomis aukščiau atsirado pagrindinė gyvenamoji erdvė. Virš gyvenamojo ploto buvo suplanuota miegamojo erdvė. Virš miegamojo kylantys laiptai veda iki pievutės ant stogo.

Nors kekviename aukšte yra po atskirą funkcinę erdvę, visos erdvės persipina viena su kita. Vonios ir dušo kambarys yra įrengtas po laiptų maršu. Tai vienintelė patalpa, uždaroma durimis. Laiptai yra ne tik susisiekimo tarp atskirų lygių priemonė, bet ir savyje talpina spinteles ir stalčius. Virtuvės buitinė technika yra visiškai paslėpta spintelėse. Stalviršis, prasitęsiantis iš virtuvės į svetainės erdvę, apjuosia sieną, kurioje yra integruota TV sistema. 

Apdailos medžiagos parinktos, pabrėžiant erdvines projekto charakteristikas. Buto šoninės plytų sienos nudažytos baltai. Baltos taip pat yra virtuvės spintelės, laiptų šoninė siena ir kitos detalės. Tamsaus medžio apdaila dekoruotos miegamojo blokas sienutės, taip pat grindys ir medinėse laiptų pakopos. Bute nėra tradicinių spintų, ir baldai tik minimalūs, – sofa, žurnalinis staliukas, lova ir keletas kėdžių.nedidelis butas per kelis aukštusnedidelis butas per kelis aukštus, virtuvenedidelis butas per kelis aukštus, virtves spinteles

nedidelis butas per kelis aukštus, laiptaispinteles, stalciai laiptuosenedidelis butas per kelis aukštus, miegmasis
nedidelis butas per kelis aukštus, miegamasis, laiptai
nedidelis butas per kelis aukštus, laiptai i terasalaptu konstrukcija, troseliai
nedidelis butas per kelis aukštus, 3d vaizdas

home2s