Kokios kopėčios reikalingos namuose?

Tikriausiai yra tokių prietaisų ar įrankių, kurie privalomi kiekvienuose namuose, ir vienas iš jų – tai kopėčios. Priklausomai nuo aplinkybių, šį daiktą tikrai rasime pas kiekvieną – mažesnes ar didesnes, vienokias ar kitokias.

Kokios kopėčios yra reikalingos namuose, priklauso nuo daugelio dalykų. Tačiau bent mažytės kelių pakopų kopėčios, kurios padeda pasiekti aukštai esančias lentynas, tikrai rasime visur. Kita vertus, bet kada gali prireikti ir didesnių kopėčių lemputei įsukti ar kitiems smulkiems darbams atlikti.

Kopėčių pasirinkimą taip pat gali įtakoti ir tai, ar patys atliekate namų remonto darbus, ar tam samdote meistrą. Kopėčių pasirinkimui įtakos dažnai turi ir namo dydis – vieno ar dviejų aukštų jis yra, kadangi kartais tenka pasiekti aukštas laiptinės vietas. Čia įprastų nedidelių kopėčių gali nepakakti ir pagelbėti gali tik didesnės ištraukiamos kopėčios. Tokias galima naudoti ir lauke fasado ar stogo darbams atlikti.

Dviejų aukštų namuose, kuriuose yra laiptai, rekomenduojama turėti kopėčias-pastolius, kurie gali praversti laiptinėje ar vietoje, kurioje įprastas kopėčias nėra galimybės pastatyti. Tai labai praktiškas kopėčių variantas, kuris turi labai daug galimybių ir gali būti pritaikomos skirtingiems atvejams. Jas galite naudoti prireikus tiek lauke, tiek namų viduje.

Tačiau kiekvienu atveju, įsigyjant kopėčias namams, reikėtų įvertinti, kur jas laikysite ir ar bus tam pakankamai vietos. Pastoliai, sulankstomos bei ištraukiamos kopėčios yra patogios tuo, kad jas paprasta sandėliuoti ir jos neužima daug vietos. Čia galima rinktis ir kelių dalių universalias kopėčias, kurios būna dviejų, trijų ar keturių dalių. Tuo tarpu atremiamas kopėčias rinktis reikėtų išskirtinai lauko darbams ir tik tuomet, kai tiksliai žinote, jog galėsite jas į kažką atremti. Kitu atveju geriausia rinktis suskleidžiamas kopėčias, kurių pastatymui nekils jokių nepatogumų.

Žinoma, jeigu turite pakankamai vietos jas laikyti, galite rinktis ir kelis dažniausiai naudojamus kopėčių variantus. Nors buitiniams poreikiams užtikrinti visiškai pakanka vienų universalaus tipo kopėčių. Pavyzdžiui, turėdami ištraukiamas dviejų dalių kopėčias galėsite naudoti ir kaip atremiamas, ir kaip sulankstomas dvipuses. Jos neužims daug vietos ir pravers daugeliu skirtingų atvejų.