Pramogų zoną įsirenkite savo namų kieme!

Tėveliams nuolatos tenka sukti galvą, kaip užtikrinti kokybišką vaikų laisvalaikį: niekam ne paslaptis, kad vaikai neretai renkasi tiesiog leisti laiką prie kompiuterio ar naudotis išmaniuoju telefonu, todėl norint užtikrinti pakankamą vaikų fizinį aktyvumą tenka kaip reikiant pasistengti. Jei turite nuosavą kiemą, įrengti pramogų zoną tikrai nebus pernelyg sudėtinga: šiandien prekyboje galime rasti tikrai nemažą įvairių batutų, baseinų ar kitos laisvalaikio įrangos pasirinkimą. Išsirinkti tinkamą lauko pramogoms skirtą įrangą bus gerokai paprasčiau, jei atkreipsite dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų, kuriuos pateiksime žemiau.

Kokį baseiną pasirinkti?

Lauko baseinai gali būti kelių tipų: pripučiami, karkasiniai arba stacionarūs. Mūsų šalyje vandens pramogomis mėgaujamasi ganėtinai trumpą laiką, todėl karkasiniai arba pripučiami baseinai gali būti kur kas palankesniu  pasirinkimu. Abiejų tipų baseinai turi savų privalumų ir trūkumų:

  • Pripučiamas baseinas gali būti labai įvairių dydžių. Jei rinksitės tinkamą baseiną mažamečiams vaikams, galėsite įsigyti nedidelio skersmens baseiną, o tuomet, jei juo naudosis visa šeima, galėsite pagalvoti ir apie didesnių matmenų baseiną. Pripučiamus baseinus labai paprasta paruošti, juos galima įrengti praktiškai bet kokioje kiemo vietoje, o šio tipo baseinų kaina yra labai nedidelė. Vis dėlto, svarbu įvertinti, kad tokie baseinai yra gana lengvai pažeidžiami, be to, baseiną teks periodiškai pripūsti.
  • Karkasiniai baseinai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai namų kieme norisi įsirengti pakankamai patvarų ir nemažų matmenų baseiną. Karkasiniai baseinai kainuoja brangiau nei pripučiami, tačiau jie yra gerokai patvaresni, o jų įrengimas nereikalauja specifinių įgūdžių ar didelių pastangų.

Renkantis baseiną vertėtų atsižvelgti į tai, iš kokių medžiagų jis pagamintas, pasidomėti įrengimo subtilybėmis, įvertinti pirkėjų atsiliepimus, ir, žinoma, numatyti biudžetą, kurį galite skirti baseino įsirengimui.

Kaip išsirinkti batutą?

Šokinėjimas ant batuto yra naudingas ne tik vaikams, bet taip pat ir suaugusiesiems: tokia veikla neapkrauna sąnarių, didina kaulų tankį ir padeda efektyviau deginti kalorijas. Jei nuspręsite savo kieme įsirengti batutą, naudinga atsižvelgti į keletą svarbiausių šios įrangos kriterijų: tikėtina, kad tai padės paprasčiau apsispręsti:

  • Įvertinkite, kokia yra maksimali batuto apkrova. Batutai gali būti pritaikyti vienam ar keliems žmonėms (maksimali batuto apkrova gali siekti 100, 150 ar dar daugiau kilogramų);
  • Nuspręskite, kur statysite batutą, ir tuo vadovaudamiesi pasirinkite tinkamiausią batuto skersmenį. Jei kieme yra visai nedaug vietos, tokiu atveju gali pasiteisinti nedidelis, vienam asmeniui skirtas batutas, o tuomet, jei kiemo erdvė yra gana didelė, galite pasvarstyti ir apie didesnį batutą. Vienam asmeniui skirto batuto skersmuo turėtų būti bent 180 cm, o batutai, kurių skersmuo yra virš trijų metrų, vienu metu gali būti naudojami dviejų ar trijų asmenų;
  • Batuto apsaugos tinklai gali būti vidiniai arba išoriniai. Ir vieni, ir kiti gali užtikrinti tokią pat apsaugą, tačiau vidinis tinklas turi papildomą privalumą – jis atskiria šokinėtoją nuo rėmo, todėl šokinėjant ant batuto į jį tikrai neatsitrenksite.

Įvertinę šiuos pagrindinius kriterijus išsirinkti tinkamą pramogoms skirtą įrangą galėsite gerokai paprasčiau, o tuomet, jei kiltų tam tikrų klausimų ar dvejonių, tiesiog pasitarkite su konsultantais, kurie tikrai padės išsirinkti tinkamiausias prekes.