3 patarimai renkantis vandens šildytuvą

Nuosavame name, kotedže ar bute su nuosava šildymo sistema vandens šildytuvas yra neišvengiama būtinybė. Tiesa, pirmą kartą susidūrus su tokio prietaiso poreikiu gali pasirodyti ne taip ir paprasta apsispręsti, koks šildytuvas yra reikalingas individualiu atveju.

Vandens šildytuvų pasirinkimas rinkoje išties platus. Neskaitant įvairių gamintojų ir skirtingų kainų, renkantis šiuos vandens šildymo prietaisus būtina atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus. Taigi, boileriai gali būti skirtingų tipų, talpos ir tvirtinimo ypatumų – trumpai tai ir apžvelkime.

  1. Dažniausiai montuojami vandens šildytuvai namuose – elektriniai, kombinuoti, momentiniai arba greitaeigiai. Boilerio tipo pasirinkimas priklauso nuo to, koks šildymo būdas yra taikomas jūsų namuose.

Paprastai elektrinis boileris yra montuojamas tuomet, kai namuose yra įrengtas tik elektrinis šildymas, pavyzdžiui, šilumos siurbliai.

Kombinuotas vandens šildytuvas dažniausiai derinamas tais atvejais, kai namuose yra sumontuotas atskiras šildymo katilas. Tai vienas dažniausių pasirinkimų individualiuose namuose ir kotedžuose.

Momentinis šildytuvas karštą vandenį ruošia momentiškai – tik vandens vartojimo metu. Jo talpa nėra didelė, todėl paprastai jo paruošiamo kiekio pakanka 1-2 asmenims, todėl netinka didesnei šeimai.

Greitaeigis šildytuvas puikiai derinamas su dujiniu ar granuliniu katilu. Boilerio viduje esantis galingas šilumokaitis itin greitai paruošia karštą vandenį nuo paties šildymo katilo.

2. Šildytuvo talpa yra vienas svarbiausių kriterijų, į kurį reikia atkreipti dėmesį pasirinkus boilerio tipą. Kartais šie du aspektai koreliuoja tarpusavy ir gali padėti pasirinkti vieną ar kitą variantą. Šildytuvo talpa visiškai yra priklausoma nuo šeimos narių skaičiaus bei karšto vandens vartojimo taškų skaičiaus. Pavyzdžiui, skaičiuojama, jog 3-5 asmenų šeimai pakanka maždaug 100-200 l talpos boilerio. Tačiau tai taip pat priklauso, kiek namuose yra vonių – viena ar dvi, vonia ir dušas ir pan.

3. Boileriai gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Populiariausi ir dažniausiai pasirenkami yra vertikalūs. Tačiau kartais dėl vietos poreikio montuojami ir horizontalūs. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad juose karštas vanduo greičiau atvėsta, todėl renkantis šio tipo boilerį, atitinkamam asmenų skaičiui reikėtų rinktis kiek didesnės talpos nei reikėtų vertikalaus vandens šildytuvo.