Pagrindinis buto per du aukštus, dizaino elementas yra atviri laiptai, kurie lyg pianino klavišai, virstantys vargonų registrais, tarp kurių šokio judesyje išsilankstęs metalinis turėklas. Nuo laiptų, į šalis – lyg garsai, sklindantys besisukant laiptų pakopoms, sukasi namų erdvės.
Maždaug 160m2 butas neatpažįstamai rekonstruotas ir reorganizuotas. Netikėtos vizualinės kompozicijos, perspektyviniai rakursai, detalių taupumas ir šviesos gausa, nei užuominos nebelikę apie tamsokas buto erdves.
Alex Haw, ATMOS Studio yra projekto autoriai. Norėdami rekonstruoti butą, architektai ir savininkai susidūrė su daugybe planavimo apribojimų. Namas yra saugomas valstybės ar kitos atitinkamos organizacijos. Architektai priėmė tai kaip iššūkį, sukurdami sudėtingas persipinančias erdves, besimaudančias dienos šviesoje. Po kruopščių projektavimo darbų, architektai turėjo pasiūlymą, nuo kurio negalėjo atsisakyti paveldo puoselėtojai. Buvo gautas statybos leidimas naujam aukštui su terasa.
Dviejų aukštų buto Šiaurės Londone transformacija yra puikus pavyzdys, kaip erdvė gali būti protingai ir originaliai pertvarkyta, atskleidžiant namų estetiką ir optimaliai praktiškai išnaudojant erdves, sienas, nišas. Butas suprojektuotas muzikantui, jo žmonai aktorei ir jų kelių metukų sūnui. Projekto pavadinimas – „Išaustas lizdas”. Tai projektas – ištrinantis ribas tarp meno, dizaino ir architektūros.
Tai lyg grandiozinis architektūrinis baldas, savyje talpinantis buto erdves ir kambarius: svetainę, miegamąjį, vonios, darbo kambarius ir kitas patalpas. Laiptai, kaip ir daugelis plokštumų ir tūrių šiuose namuose yra multifunkcionalūs. Apatinės pakopos tai lentynų tąsa, taip pat vietelės greitam, alternatyviam pasėdėjimui, vėliau (vėliau, kalbant erdvės tąsos sąvokomis) įsiliejančios ir ištirpstančios svetainės erdvėse.
Laiptai lyg muzikinis kūrinys, kuriame vieno instrumento temą tęsia kitas instrumentas. Į medinių instrumentų skleidžiamus garsus įsilieja metalinių instrumentų garsai.
Lentynėlės, stalčiai integruoti į kiekvieną įmanomą plokštumą. Horizontalūs plyšeliai tarp stalčių neįmanomai grakščiai (tiesiog iki skausmo mielai) atsikartoja vertikaliuose laiptų turėklų strypeliuose.
Laiptai lyg šviesos medis, savo šakose puoselėjantis namų erdves ir patalpas; atgyjantis, kildamas aukštyn į šviesą, sklindančią pro langus ir stoglangius antrame aukšte.
Laiptų pakopos lyg svyruoja, vibruoja erdvėje, apjuostos plonu beržiniu kaspinėliu ir iš vidaus metaliniu porankiu, nubanguojančiu palei baltą sieną.
Štai ir tikri architektūrinai vargonai ir juodai dizaineriškas pianinas tolumoje.
Laiptinės vibracijos transformuojasi į darbo kambario stalą ir lentynas virš jo.
Veidrodžiai, langai vonios ir wc kambaryje išardo 3D erdves, sukurdami siurrealios erdvės iliuziją.
Miegamasis kambarys apdovanotas nuostabiais langais, lyg miegotum po atviru dangumi.
Vonios kambarys ir sandėliavimo lentynos suprojektuotos šoninėje laiptų sienoje. Medinis stalviršis driekiasi išilgai lango, tapdamas suoleliu, spintelėmis su lentynomis po juo, tęsiasi sienos perimetru, nužingsniuodamas vonios kambariu į miegamojo erdves.
Daiktų, rūbų, patalynės sandėliavimo gudrybės ir įdomus dizainas leidžia patirti stebėtinus projektavimo akibrokštus.
Pasak architektų: ” – Erdvėmis tarp besiribojančių patalpų yra skolinamasi ir dalinamasi, kiekviename kambaryje pasiūlant įvairias kryptis ir skirtingas perspektyvas. Veidrodžiai dvigubina ir keturgubina vaizdus, įtraukdami į vizualinį erdvių tyrimą. Integruoti baldai sukelia susidomėjimą ir suteikia tolimesnio erdvės tęstinumo pojūtį. ”