Kada kilimėliai labiau tinka už didelius kilimus

Kilimai namų aplinkai suteikia ne tik jaukumo, bet ir puošia kambarius. Kiliminės dangos, nesvarbu kokio dydžio jos būtų, duoda ir praktinę naudą, jos apsaugo grindis nuo išorinių pažeidimų, greito dėvėjimosi, paslepia esamus jų išvaizdos trūkumus. Jų dėka kambariuose sulaikoma šiluma, izoliuojama garsinė tarša.

kilimėlis kambaryje

Iš kokių medžiagų būna gaminamos kiliminės dangos ir kuo kiekviena iš jų pasižymi?

Kiliminės dangos yra gaminamos iš įvairiausių medžiagų – nailono, akrilo, poliesterio, viskozės ir vilnos. Nailoniniai kilimai yra labai spalvingi ir tvirti, todėl dažniausiai naudojami vaikų kambaryje. Akriliniai kilimai savo išvaizda yra labai panašūs į vilnonius, skiriasi tik jų fizinės savybės.

Šie kilimai nors ir negali pasigirti ypatingu patvarumu, tačiau jie nekaupia drėgmės ir nereikalauja išskirtinės priežiūros. Tuo tarpu vilnoniai kilimai yra ekologiški ir ilgaamžiai. O poliesterio kilimai, kad ir nėra itin tvirti, tačiau jų paviršius labai švelnus, jų spalvos ilgai išsilaiko neišblukusios. Viskoziniai kilimai yra ne tik malonūs liesti, bet ir savo išvaizda primena natūralios kilmės audinių gaminius.

Kuo ypatingi maži kilimėliai?

Dideli kilimai dažniausiai būna klojami erdviuose kambariuose, kad užtiestų kuo didesnį jų plotą. Kilimėliai gražiai atrodo, kai juos patiesi prie lauko durų, prieškambaryje, darbo ir vaikų kambariuose. Be to, jie prisideda prie švaros palaikymo, koridoriuje, vonios kambaryje ir virtuvėje. Kilimėliai būna pačių įvairiausių spalvų ir dydžių. Dažniausiai jie būna apvalūs, ovalūs, stačiakampiai arba kvadratiniai. Pastarieji ypač gražiai atrodo kvadrato formos patalpoje. Juos galima patiesti ir po kvadrato formos kavos staleliu, tada sukuriama širdžiai miela ir jauki aplinka. Kūrybiškai parinkti mažesnių dydžių kilimėliai padės sukurti labai savitą, malonų įspūdį sukeliantį interjerą.

Koks pagrindas ir paviršius reikalingi kilimėliams?

Labiausiai praktiški yra tie kilimėliai, kurių pagrindas yra sudarytas iš veltinio, o ne džiuto, nes tada jie labiau išsaugo šilumą, nepraleidžia nuo grindų galinčios sklisti vėsos. Tokiais kilimėliais yra malonu vaikščioti, nes jie yra minkšti. Kilimėliai, kuriuos ketinate tiesti prie durų, turi būti tokie, kurie puikiai sugeria purvą ir kitokius iš lauko su batais parneštus teršalus. O vonios kambaryje reikalingi kilimėliai, kurie ne tik nebijo drėgmės, bet ir jų paviršius turi būti neslidus.