Kažkas nostalgiškai artimo yra šio namo virtuvės interjere. Tiksliau nišoje su langu. Asmeniškai man tai primena 80-90 m. keliones po Rusiją, Baltarusiją. Dar tiksliau keliones traukiniu. Kada gurkšnoji arbatą ir už lango vienas kitą keičia vaizdai. Staliukas su atrama, sėdimos vietos, po kuriomis gali įgrūsti savo krepšį.
Bet grįžkime prie interjero. Puiki kedro medžio apdaila; langas, įrėmintas tamsiame rėme, savo spalva atsikartojančiame kabančiuose šviestuvų gaubtuose, vazelėje gėlėms, dekoratyvinėje vazoje, esančioje nišoje virš vienos iš sėdimų vietų, ir medžio šakose, esančiose už lango. Šviesos atspindžiai ant medinių paviršių, asociacijos būdu išvilioja dėmesį iš namo vidaus į už lango rytinės saulės spindulių tirpdomą rūką virš pievelės. Kas galėtų atsisakyti išgerti puodelį arbatos ar kavos šioje meditatyviai minimalistinėje aplinkoje?
Name sukuriama nauja funkcija. Įprastame išplanavime ši funkcija ”ištirpsta” tarp virtuvės, valgomojo ar svetainės funkcijų, tačiau šio namo erdvėse ji sužiba atskira erdve.
Dar viena originali idėja, tai miegamąjį kambarį nuo bendros erdvės atskirianti slankiojanti medinė pertvara. Dvi žemiau esančios nuotraukos padeda įsivaizduoti šį sprendimą. Miegamasis kambarys priklausomai nuo pertvaros padėties tampa bendros erdvės dalimi ar privačia zona.
Namo sklypas yra apjuostas aukštais spygliuočiais medžiais, su atsiveriančiu vaizdu į pievą ir tolumoje boluojantį Ramiujį vandenyną. Kliento poreikius namo architektūrai ir interjerui trumpai galėtume išreikšti žodžiais – japoniškas paprastumas. Architektūrinis sprendimas prasideda nuo paprasto klėties formų vystymo, išsirutuliuojančio į aštuoniakampį stogą, pagrindiniame fasade nutrūkstantį ir atveriantį pastatą pievos ir vandenyno vaizdams. Namo sienose langai, durys ir angos, atsikartojančios atvirų angų formose, suteikia galimybę matyti panoraminius vaizdus.
super..nepakartojamai grazu ir tikrai naturalumas gamtos tik duoga namui zavesio 🙂
Ačiū:)
Puikus straipsnis!