Savaitgaliui, pailsėti akims ir protui, tobulai minimalios formos name Melburne, Australijoje. Tai Inglis Architects projektas ir minimalizmas, dvelkiantis 50-ųjų architektūra. Galbūt tai raštuotos baro kėdės, juoda ir stačiakampė, prie lubų kabanti virtuvinė spintelė, juoda baro koja, juodas lango rėmas baltų plokštumų fone. Apvalus stiklinis šviestuvas lyg krištolinis rutulys, į kurį ilgiau pažiūrėjus turbūt galėtume pamatyti savo ateitį ar praeitį. Ramybę saugo žaliuojantis medelis vidaus kieme. Feng šui, ezoterika ir Le Corbusier – tai motyvai, kuriuos tyliai šnabžda interjero detalės.
Nuotraukoje žemiau stiklinis rutulys – šviestuvas ištirpsta erdvėje, atspindėdamas medelio žalius lapelius ir šakeles. Anksčiau ar vėliau, žiūrėdamas į krištolinį žiniuonio rutulį, pamatysi save ir savo aplinką… Taip Budoje ar Kristuje gali pamatyti save, nes jie skaidrūs ir permatomi, ir nebeturi nieko savo. Negali nugalėti Budos, nes tai tik tavo atvaizdas ir galinėjiesi – tik su savimi. Negali prismeigti jo ant architektūrinės detalės, nes tu prismeigi tiktai pats save.
Tu negali uždaryti jų tarp keturių sienų, negali jų užkariauti, nes pasiduodi tą pačią akimirką, nusprendęs tai padaryti.Tu negali jų sudeginti ant laužo, nes mintys nedega. O jei ir dega, tai – tai tik tavo paties mintys.
Ir atgal link architektūros – geometrijos taisyklės galioja ir svetainėje.
Ir nesvarbu kiek artintume fotoaparato objektyvą, ar dėmesio ir minties fokusą – kaip Danguje, taip ir Žemėje. Interjero makrokosmosas – dizaino mikrokosmosas: ” – Ir neklausk, kam skambina varpai, jie skambina Tau.” Nes mes visi esame – viena, mažos dalelytės didesnės visumos, kuri yra mažytė dalelytė dar didesnės visumos.
Gyvi augalai vidaus kiemelyje – žolė ir medžiai paveiksle ant židinio atbrailos – malkos nišoje šalia židinio.. Ir vėl, tai tik formos. Vieno ir to pačio – egzistencijos formos erdvėje, plokštumoje, laike.