Architektūros, meno ir dizaino detalių sąskambis lofto interjere Monrealyje

Kad ir siekiant įvairumo bei norint atskleisti įvairių stilių ir skirtingų erdvių interjerus „Namų dizainas” puslapiuose, vis gi tai trečias iš eilės straipsnis apie lofto interjerą. Turbūt nugalėjo palėpių interjerų originalumas. Šiandien susipažinkime su lofto interjeru Monrealio (Kanada) senamiestyje. Pramoniniame lofte įsikūrė menininkas ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekcionierius, kuriam architektas Jean Verville sukūrė neįprastą interjerą: vietomis „įgarsintą”  ryškiomis spalvomis, vietomis baltai ramų, vietomis stūksantį nuogais betoniniais pečiais. Kai kur jis plokščias, kai kur veidrodžių plokštumose susiskaidančiomis erdvėmis, kai kur monotoniškas, kai kur besikeičiantis ir judrus.

Kliento pageidavimai – namų aplinka, skatinanti kūrybiškumą, sukelianti norą bei poreikį ieškoti naujų veiklos ir darbo būdų. Architektas tikslo siekė, panaudodamas paprastas medžiagas ir minimaliomis architektūrinėmis intervencijomis. Kaip matome interjerų nuotraukose – minties, medžiagų ir formų kompozicija žadina įvairius pojūčius ir išfokusuoja tikslų erdvių suvokimą. Lyg ir architektūros laboratorija.

Apie būstą kalbant kiek kitu rakursu, architektas sukūrė atvirą erdvę – meno galeriją. Didelei kliento meno kūrinių kolekcijai eksponuoti, buvo sukūrti mobilūs stendai. Savininkas gali pasukti stendus su meno kūriniais pagal savo norus ir poreikius. Būsto erdvėse kiekvienu momentu gali būti eksponuojami vis kiti meno kūriniai. Tuo būdu pastoviai galima atnaujinti būsto erdves, keisti vizualinį poveikį ir sustiprinti vienokį ar kitokį efektą.

Jean Verville architektūrinė praktika remiasi tyrinėjimais, eksperimentais. Architekto sukurtų gyvenamosios ar komercinės paskirties objektų architektūra savo išraiškos formomis artėja į skulptūrą. Skulptūrinės apimtys sustiprina architekto kalbą. Atrodo lyg linijos ir tūriai yra beveik nematerialioje realybėje. Dėmesys yra orientuotas į unikalios architektūros kūrimą paprastomis priemonėmis.

Apžiūrėkite interjerus, kurie skamba originalioje architektūros formų, meno kūrinių ir dizaino detalių dermėje.

industrinis loftas, spalvotos grindysindustrinis loftas, grindų planasindustrinis loftas, violetinė kėdė

Beveik visa miegamojo erdvė yra geltonos spalvos. Sienose yra integruotos spintos, po lovos plokštuma – lentynos ir dėžės įvairioms smulkmenoms laikyti. Geltonas miegamasis tai dar vienas skulptūrinis vienetas apartamentų erdvėse.

industrinis loftas, geltonas, miegamasis, laiptaiindustrinis loftas, geltonas miegamasis

Visur – dideli, maži, mažyčiai – daiktai, daikteliai – detalės, detalytės – akcentuoja mastelio skirtumus – kontrastus.

industrinis loftas, spalvotos grindys, geltona virtuvė, juodas fortepionas

Baltos grindys su spalvoto vinilo intarpais savo blizgiu paviršiumi lyg ir panaikina grindų liniją, ir baldai, sienos atsispindi grindyse lyg vandens paviršiuje.

industrinis loftas, spalvotos grindys, geltona virtuvė, violetinis koridorius

Nesvarbu, ar plokštumos yra baltos, betoninės, veidrodžiais dengtos ar spintos sienose, jos sukuria kokias tai struktūras erdvėje. Bet šioje palėpėje jų paskirtis lyg ir kita, bent jau vizualiai – jos, pasitelkdamos į pagalbą blizgančią grindų dangą, skaido erdves, daugina perspektyvas.

industrinis loftas, spalvotos grindys, veidrodinė siena, violetinis koridoriusindustrinis loftas, virtuvės stalviršis, veidrodis

industrinis loftas, lentynėlė baltoje sienoje, mėlyna sofaindustrinis loftas, spalvotos grindys, veidrodinė siena, juodas fortepionasindustrinis loftas, spalvotos grindys, juodas fortepionas, mėlyna sofa, geltonos kėdės
industrinis loftas, spalvotos grindys, betono lubos, žalias dekoratyvinis elementasindustrinis loftas, spalvotos grindys, valgomojo baltas stalasindustrinis loftas, betonas, veidrodis, dažyta siena
industrinis loftas, spalvotos grindys, juodas fortepionas, atspindys veidrodyjeindustrinis loftas, spalvotos grindys, žalias dekoratyvinis elementas, atspindys veidrodyje industrinis loftas, įvairiaspalvės detalės