Kiek anksčiau buvo rašyta apie interjero emocinį poveikį. Šiandien pažvelkime į interjero projektavimą ar į patį interjero, kaip reiškinio egzistavimą, kiek kitu rakursu.
Ar Jums iš tiesų reikia interjero..? Gal tiksliau būtų galima užduoti klausimą, kiek ilgai Jums reikalingas interjeras, ar dar tiksliau: kiek ilgai Jums patiks suprojektuotos ar projektuojamos kambario, buto ar namo erdvės?
Projektuojant interjerą, kartais norisi palikti sienas baltas, ar palikti erdvių savininkui visų spalvų dažus, kad žmogus, atsikėlęs rytą, ar grįžęs iš darbo vakare, pats,-ti nusidažytų sieną, sienas, lubas, ar jų dalį taip, kaip jam norisi tuo metu; nes rytą savo bute, name ar kambaryje žmogus gali norėti geltonos spalvos, vakare žalios spalvos, arba 10 val. melsvo kvadrato ant sienos prie lango, o 17 val. oražinio apskritimo ant lubų.
Nekalbu apie kaprizus, bet apie natūralų norą keisti savo aplinką. Vieni savo aplinką namuose nori keisti dažniau, kiti rečiau. Žmogaus gyvenimo greitis didėja, dažna įvykių kaita tampa įprastinio gyvenimo rutina. Atsižvelgiant į gyvenimo realybę, manau, kadvidaus erdvių projektavime ”statišką” interjerą netolimoje ar tolimoje ateityje turėtų pakeisti ”dinamiškas” interjeras. Galbūt kada nors bus (gal kai kas jau ir yra) transformuojamos sienos, detalės, baldai; ir jų apdailą, paviršius, spalvas bus galima keisti kaip oro temperatūrą, drėgmę; nes paviršių apdaila, faktūros ar spalvos yra panašios kategorijos dalykai, tik jų poveikio žmogui efektui pajusti reikia didesnio jatrumo.
Jeigu kambaryje per šalta, Jūs įjungiate šildymą, jei per drėgna, atidarote langą, o gal Jūsų namuose yra kokios tai šiuolaikinės sistemos oro drėgnumui reguliuoti.
Jūs užmigote miegamąjame, kurio sienos buvo žalsvai melsvos. Rytas, – šalta mėlyna, vėsi žalia,.. kur mano „distancinis”, reikia paraudoninti sienas,.. na jau pakankamai ryškiai raudonos,.. šokate iš lovos, raudona spalva išmeta Jus iš lovos, pusryčiai ar kava, prigesinate spalvas namuose ir išvykstate į darbą. Vakare turiu darbo, reikia geltonos spalvos, skubiai, daug dirbsime..
Architektams ir dizaineriams. Nepaisant to, kaip Jums patinka (ar netgi klientui!) Jūsų kuriamas interjeras ar architektūra, neuždarykite klientų į gražių ar negražių spalvų ir formų, į paprastą ar prabangią ”vienutę”. Galbūt sprendimas būtų kuo didesnės laisvės suteikimas poprojektiniame interjero modeliavime, kad ir architekto ar dizainerio koordinuojamiems pačio erdvių savininko atliekamiems pakeitimams name, bute ar kambaryje. Apie vidaus erdvių projektavimą šiuo požiūriu buvo rašyta …interjerai paprastai ir lengvai.
Idėja – kad interjeras name, bute ar kambaryje nenusibostų, „nenumirtų” jis turi keistis, vystytis ir po projekto atlikimo ir įgyvendinimo. Projektavimo procesas turėtų nenutrūkti, atlikus projektą, ir toliau vykti paties kliento jėgomis ar su architekto ar dizainerio vis mažėjančia pagalba… kol pats klientas savo širdyje netaps architektu ar dizaineriu.