Interjeras ir Jūsų emocinė būsena

Interjero detalės gelsvame kambaryje

Interjero detalės, medžiagų paviršiai, spalvos, erdvės ir plokštumos vienaip ar kitaip įtakoja ar gali įtakoti žmones. Tas pats elementas vieniems žmonėms gali sukelti teigiamas emocijas, kitiems neigiamas. Bet kuri detalė tam pačiam žmogui vienu metu gali patikti, kitu – jau nebepatikti. Kodėl taip yra?

Žmogus kiekvienu atitinkamu momentu yra tam tikroje emocijoje: apatiškas, liūdnas, baikštus, piktas, nuobodžiaujantis, linksmas ar entuziastingas. Emocija gali būti trumpalaikė, arba daugiau ar mažiau pastovi. Žmonės „gyvena” skirtingose emocijose: mano pasaulis liūdnas, mano linksmas; pasauliai daugiau ar mažiau banguoja.

Reakcija į vidaus erdvių papuošimą, – gražus, negražus, noriu daugiau raudonos spalvos, noriu medinių baldų, – priklauso nuo Jūsų emocinės būsenos tuo metu. Priklausomai nuo savo psichologinės ir emocinės būklės žmogus pasirenka vienokį ar kitokį dekoro stilių; medžiagas, detales, spalvas savo būstui.

Architektas, dizaineris arba pats namų savininkas  spalvomis, plokštumomis, simetrija ar asimetrija, medžiagų trumpalaikiškumu ar ilgaamžiškumu, bei kitomis priemonėmis, savo namų erdvėse, gali sukelti kokią tai emociją sau ar kitam žmogui. Interjeras gali atrodyti linksmas, melancholiškas, drąsus, šaltas, mielas. Tai apdailos ir dekoro sukuriama ar įtakojama emocija mumyse. Ar visus žmones įtakoja interjeras?

Kuo geresnėje emocinėje būsenoje yra žmogus tuo jis turi didesnę pasirinkimo laisvę. Tai reiškia, kad žmogus gali pasirinkti, ar jis nori būti dizaino detalių ir elementų įtakojamas ar ne. Jis yra Kūrėjas.

Žmogus esantis labai žemai emocinės skalės atžvilgiu, kaip pavyzdžiui apatijoje: man viskas vienodai, niekas nebeįdomu, o kam?, praktškai yra ar gali būti apdailos ir dekoro elementų neįtakojamas taip pat. Žmogus, esantis apatijoje, praktiškai nebemato spalvų, ir jam visiškai vienodai ar sienos yra dažytos ar ne.

Visi kiti žmonės, mažiau ar daugiau, sąmoningai ar nesąmoningai, yra įtakojami spalvų, paviršių ir kitų interjero elementų. Dizaineris, architektas gali sustiprinti ar susilpninti šią įtaką. Interjero dizainas tampa terapija: spalvomis, formomis, įvairiomis masėmis. Suvokiant jų poveikį klientui ir žinant kliento emocinę būseną galima pagerinti žmogaus emocijas. Daugiau teigiamų emocijų,- daugiau galimybių gyvenime.

1 komentaras apie “Interjeras ir Jūsų emocinė būsena”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *