Grakščios linijos, apsigyvenusios namo interjere

Ankstesniame straipsnelyje „Laikas – žavus interjero dizaineris” paminėtuose interjeruose, pagrindiniu interjero dizaino elementu galėjome pavadinti laiką. Kokie dar yra interjero dizaino elementai, interjero sudedamosios dalys?

Namas Travesseres, Ispanijoje. Pažiūrėjus į pirmą (aukščiau esanti) svetainės kambario nuotrauką, namo interjeras lyg ir žada, savo detalėmis užsimena apie natūralių medžiagų panaudojimą, dominuojančios, sienų, lubų bei kai kurių baldų paviršių ir plokštumų, baltos spalvos fone.

Tačiau, pažvelgus į žemiau esančias nuotraukas, atsiskleidžia aiškesnė perspektyva. Baltų sienų ir lubų fone, – šviestuvų, baldų briaunomis; langų, durų rėmais – formuojamos nuostabios linijos interjere, linijų kompozicijos. Linijos viešpatauja bendroje virtuvės ir svetainės, savo lubomis išsiveržiančios į antrą aukštą, erdvėje. Eksterjere matomos medinės konstrukcijos praplečia interjero dizaino žaidimo linijomis „aikštelės” ribas.Namo svetainės, virtuvės bendra erdvė, plytų kolona, eksterjeras

langų, šviestuvo, stalo linijos, linijos eksterjere

Pabandykime atlikti eksperimentinį pratimą. Žiūrėkime į sieną, kurioje yra išdėstyti langai, – žemiau esančioje svetainės interjero nuotraukoje. Apžiūrėkime langų formas. Pabandykime suvokti langų formas. Kokiame santykyje viena su kita yra langų linijos? Panagrinėkime visą sienos su langais plokštumą.

Ir akimirkai, – persiorientuokite savo dėmesiu į kolonas pirmame aukšte ir medinį L formos rėmą, įrėminantį stiklą, apsauginėje sienutėje antrame aukšte. Atkreipkite dėmesį, kad kolonos ir L formos rėmas, turėklas yra statmenoje plokštumoje sienos su langais plokštumai. Mintyse, proto erdvėje, suvokus statmenas viena kitai plokštumas, – patalpos interjeras turėtų įgauti erdvinę formą, 3D mintyse. Kaip ir prasiplečia proto ribos, sukuriamas erdvės, gylio išmatavimas ar dimensija proto erdvėje.

linijos, formuojančios stačiakampes langų formas. kolonos linija

laiptuota laiptų linija, turėklo linija, balkono linija

Laiptuotos laiptų linijos nesitveria savyje, verždamosis į antrą aukštą, kaip kokios nenuoramos, kovoje su statiškomis sienų, laiptų aikštelės, metalinio turėklo linijomis.

Laiptų linijos namo interjere

Medinių lubų konstrukcijos, juodos apsauginės sienutės, kadratinio medinio langelio linijų abstrakti kompozicija.

lubų, balkono turėklo linijos

Plonytė turėklo linija lyg strėlė ar adata.., ar įtempta styga, skambanti baltoje erdvėje, virpindama medines lubų konstrukcijas, duris, stalą ir kėdę, durų stiklą, metalinius radiatorius..

stalas, durys namo interjere

Akmeninis namo fasadas, kiemas

Langai akmeninio namo  fasade

Q En Bleu, architektai Garces-De Seta-Bonet Arquitectes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *