Prieš keletą dienų bendradarbė pasakojo, kaip atrodo jos miegamasis. Visi ar beveik visi rūbai yra ant grindų, išmėtyti ar išdėlioti. Aš klausiau, tai kodėl negalima jų susikabinti į spintą? Sako, aš jų nematau spintoje. Vakar klausiau, gal jau susikabinai ar susidėjai rūbus į spintą? Sako nesusidėjau.. ir sako, kad vyras taip pat minėjęs tą patį padaryti. Atrodo situacija šimtaprocentinė – rūbai turėt būti spintoje. Taip galvojau iki šio ryto.
Fotografas Menno Aden fotografuoja interjerus iš viršaus. Pasirodo, fotografuojant iš viršaus, net ir pats netvarkingiausias kambarys atrodo savitai gražus ir organizuotas. Tai atsitinka todėl, kad visi ant grindų esantys daiktai: baldai, šviestuvai, indai „susiploja”, trimatė erdvė tampa dvimačiu paveiksliuku. Autorius žinojo apie erdvės transformaciją į plokštumą ir norėjo šią idėją pateikti žiūrovui. Tačiau jam pačiam buvo netikėta, kad chaotiška (ne)tvarka kambario erdvėje, gali atrodyti abstrakčiai, pop artiškai ar kubistiškai tvarkinga plokštumoje.
..Aš tikrai nebeklausiu bendradarbės, ar ji susidėjo rūbus į spintą. Galbūt tai meno kūrinys, kuriamas ir matomas tik iš viršaus. Sudėjus „linijas, štrichus ir spalvotus potepius” į spintą, nebeliks meno kūrinio. Nebus įmanoma ir atrasti tamsiai mėlynos aksominės vakarinės suknelės, gulinčios ant geltono kostiumėlio auksinėmis sagomis…
(Vis gi prisiminiau dar vieną priežastį, galbūt pagrindinę, kodėl rūbai ne spintoje. Jie ten jau nebetelpa..:)
Fotografo požiūriu, kambario interjero vaizdas iš viršaus, tai žmogaus asmenybės, kiek suspaustos, suslėgtos į du išmatavimus, atspindys. Dvimatis kambario interjero vaizdas – tai, kaip žmogaus portretas.
Fotografavimo procesas vyksta, pakeliant fotoaparatą aukštyn prie lubų, padedant padėjėjams arba be jų, kartais trikojo pagalba. Fotoaparatas dažnai yra valdomas nuotoliniu būdu. Atliekama apie 150 nuotraukų, iš kurių konstruojamas panoraminis patalpos vaizdas iš viršaus.