Namas visiems metų laikams pagal Altus architecture+design

Puikų namo projektą atliko architektų biuras iš Minesotos (JAV), ALTUS architecture+design.  Namas įsitaisęs siaurame, medžiais apaugusiame sklypo plotelyje, šalia ežero. Atvirą namo architektūrą padiktavo aktyvus šeimininkų gyvenimo būdas ir noras, kad pastatas iš visų pusių turėtų ryšį su aplinka. Pagrindinė projekto koncepcija – tai du tūriai, kurių vienas yra skirtas privačiai zonai, kitas poilsio zonai, kuriuos sujungia stiklinis holas.

Priešais namą esantys laiptai, kaip sijos kyšančios žemės paviršiuje, sustiprina namo ryšį su gamta, kaip ir įaugindamos statinį į žemės paviršių. –

namo pagrindinis fasadas su langais vitrinomis altus architecture

Vakarinėje šio minimalistinio namo pusėje, metalinėmis juostomis dengtoje sienoje, suprojektuota langų juosta, pro kuriuos į namą patenka natūrali šviesa.namas žiemą altus architecturenamo perspektyva altus architecture

namas pavasarį altus architecture

namo perspektyvinis modelis altus architecture

namas vakare altus architecture

namo virtuvės interjeras altus architecture

namo svetainės su židiniu interjeras altus architecture

Langai, nuo grindų iki lubų, per visą svetainės sieną, kaip paveikslo rėmai įrėmina vaizdus, kurie gyvai keičiasi priklausomai nuo metų laikų. Tai gyvas interjeras, kuriame kiekvieną dieną, dėka vaizdų už lango, gali būti kita nuotaika. Eksterjeras tampa vidaus erdvių dekoro dalimi. Tai sprendimas, suteikiantis interjerui gyvybiškumo, dinamiškumo.  Žaidimas sudėtingėja, bet tampa įdomesnis, kada, priklausomai nuo spalvų už lango, galima pabandyti surasti ir priderinti kokias tai smulkias detales, aksesuarus, naujus dekoro elementus.

Asmeniškai esu susidūręs  su panašia problema. Klientui suprojektuojamas interjeras, ir iš dalies norisi, kad kūrinys kuo ilgiau išliktų, kuo ilgiau egzistuotų laike. Tačiau iš kitos pusės – spalvos, formos įtakoja žmogų, todėl gyventi žmogui, šeimai tų pačių spalvų, formų apsuptyje ilgą laiką, nelabai racionalu. Tai panašu, kaip per ilgai valgyti tokį patį ar vienodą maistą. Žmogui reikia įvairovės. Vidaus erdvėse jos reikia taip pat. Didžiuliai langai, besikaitaliojanti gamta už lango, tą įvairovę suteikia.

raudona lova namo miegamojo interjere altus architecture

namo vonios kambario interjeras altus architecture

namo planas altus architecture

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.