Pradėkite naujus metus spalvingai: 10 madingiausių interjero spalvų

Naujus metus daugelis norime pradėti kupini entuziazmo, vedini pokyčių. Tai gali būti ne tik užsibrėžtas tikslas išmokti naują kalbą, pagaliau aplankyti norimą šalį ar daugiau laiko skirti sau – naujumo galite suteikti ir savo namams. Jei pastebite, kad namų interjerui reikalingas šviežio oro gūsis, dabar yra puikus metas tai padaryti. Vienas paprasčiausių ir kartu efektingiausių objektų pokyčiams – užuolaidos. Jūsų vertinimui – 10 madingiausių kitų metų interjero spalvų, kurias galite turėti mintyje rinkdamiesi naują langų uždangą.

1. Miško žalia

Žalia ir jos įvairūs atspalviai – ne tik populiarūs, tačiau ir labai universalūs. Žalia spalva tinka praktiškai bet kurioje erdvėje, ją lengviausiai priima žmogaus akys. Tamsiai žalia (dar gali būti vadinama miško žalia) spalva siejasi su buvimu gamtoje, natūralumu, ji sukuria raminančią ir jaukią atmosferą. Vis dėlto tokią spalvą rekomenduojama rinktis erdvumu ir geru apšvietimu pasižyminčioms patalpoms. Prie jos puikiai derės šviesesnės naktinės užuolaidos.

2. Alyvinio atspalvio pilka

Pilka spalva yra klasikinė, itin dažnai interjere sutinkama spalva. Vis dėlto kitų metų dizaino kataloguose turėtume išvysti alyvinį atspalvį turinčią pilką spalvą. Ji atrodo šilčiau nei įprasta pilka, suteikia kambariui daugiau nuotaikingumo ir lengvumo. Jei mėgstate pilką spalvą, tačiau ji atrodo kiek pabodusi ar šaltoka, alyvinis atspalvis turėtų puikiai tikti.

3. Ūkanota mėlyna

Mėlyna spalva ir jos įvairūs atspalviai dažnai pasirenkami siekiant sukurti ramų, tačiau rafinuotą interjerą. Ūkanota mėlyna pasižymi pilkšvais motyvais, tarsi sukuriančiais rūko ar miglos efektą. Prie jos derinami dekoro akcentai – dekoratyvinės pagalvėlės, naktinės užuolaidos– gali būti ryškesnių, sodresnių spalvų. Žinoma, galite rinktis ir šio konkretaus atspalvio dienines ar naktines užuolaidas.

4. Molio spalva

Šviesus, švelnus molio atspalvis labiau tiks prie tamsesnių baldų ar grindų. Ir atvirkščiai, sodrus, tamsesnis atspalvis derės prie šviesios medienos, pilkšvų ar baltų atspalvių.

5. Garstyčių geltonumo

Esate žmogus, kurio namuose privalo būti akį traukiančių spalvų? Garstyčių spalvą nesunku priderinti prie modernaus minimalistinio interjero. Ji atrodo efektingai, tačiau ne per ryškiai. Panaudota tinkamai, ši spalva tiks ir norintiems išryškinti tam tikrus dekoro sprendimus.

6. Juoda

Juodos naktinės užuolaidos asocijuojasi su visiška tamsa ir paslaptingumu, tačiau tai nebūtinai turi atsispindėti ir likusiame interjere. Juoda, ypatingai – matinio atspalvio, puikiai tinka baldams, statomiems mažose erdvėse ar norint išryškinti detales šviesiame interjere. Taip pritaikoma spalva sukuria prabangos pojūtį.

7. Prislopintos pastelinės spalvos

Įvairūs prislopinti pasteliniai atspalviai papildo aplinką ramybe. Šios spalvos pakankamai neutralios, tad jas galima naudoti bendrose patalpose – virtuvėje, vonios kambaryje ir t. t. Pasirinkus tokias spalvas nereikės jaudintis, kad aplinka taps erzinančiai ryški, be to, panorėję daugiau spalvų visuomet galite rinktis vieną kitą sodresnį akcentą.

8. Citrusinių vaisių spalvos

Šios spalvos, priešingai nei aukščiau minėtos pastelinės, sufleruoja apie visai kitokio charakterio būsto savininką. Ypač ryškias spalvas, tokias kaip geltona, žalia, oranžinė patartina rinktis dekoro elementams (tinka ir naktinės užuolaidos, ir vazos, pagalvėlės). Su šiomis spalvomis derėtų būti atsargiems. Gerai parinktas kontrastas joms yra labai svarbus.

9. Purpurinė

Purpurinė spalva buvo viena populiariausių ir šiemet. Manoma, kad kitais metais ji tikrai neišnyks iš interjero dizaino gairių. Tiesa, ji turėtų būti kiek prislopinto atspalvio. Kiek prislopinta purpurinė lengviau pritaikoma interjere, ji ilgainiui nepradeda varginti. Tamsesnio atspalvio purpurinė atrodo ypač prabangiai.

10. Uogų raudonumo

Raudona – intensyviausia ir labiausiai mus stimuliuojanti spalva iš viso spektro. Prislopinta, spanguolių spalvos raudona ir jos atspalviai suteikia tiek jaukumo, tiek energijos. Šviesiame kambaryje ar miegamajame įspūdingai turėtų atrodyti naktinės užuolaidos, pasiūtos iš šios spalvos audinio.

Šios spalvos – paprastas, tačiau efektingas pasirinkimas ilgai lauktiems namų pokyčiams. Ar jas naudosite tik kelioms dekoro detalėms, užuolaidoms, ar dažysite kambarį, – tai darykite drąsiai, nes daugelis šių spalvų yra klasikinės ir tikrai netaps mados reliktu dar kitais metais.