Kokios plytelės virtuvėje sumažins buities vargus?

Plytelės yra mėgstamos dėl savo praktiškų savybių, todėl jos klijuojamos tuose kambariuose, kur dažniausiai susidaro nešvarumų sankaupos ─ ne išimtis ir virtuvė. Visgi, norint, kad šios apdailos medžiagos keltų kaip įmanoma mažiau rūpesčių, vertėtų atsižvelgti į jų dizainą, paviršių ir kitus svarbius niuansus. Šį kartą aptarsime, kurias grindų ar sienų plyteles virtuvei reikėtų rinktis tiems, kurie svajoja apie praktišką, daug dėmesio nereikalaujančią aplinką.

Margi raštai

Kuo margesnis bus plytelių raštas, tuo sunkiau bus pastebimos susikaupusios nuosėdos, todėl tokie sprendimai ypač tinka „darbinėms“ zonoms, pavyzdžiui, tarpams tarp spintelių, zonai prie kriauklės ar ant stalviršio.

Pravartu žinoti ir tai, jog ant tamsesnių plytelių nešvarumai matomi kur kas ryškiau, tad jei nuspręsite rinktis vienspalvius modelius, verčiau pirmenybę teikite šviesesniems atspalviams ─ jie sukels kur kas mažiau rūpesčių. Virtuvėje ypač tiks neutralūs tonai, kuriuos reikėtų derinti prie vyraujančio interjero.  

Matinės ar blizgios plytelės virtuvei?

Tai vienas dažniausiai kylančių klausimų, kadangi abiejų šių tipų plytelės turi privalumų, lengvinančių buitį. Nors ant blizgių plytelių nešvarumai greičiau pastebimi, juos galima itin paprastai nuvalyti. Tuo tarpu matinės plytelės juos geriau maskuoja, tačiau yra valomos šiek tiek sudėtingiau.

Pasirinkimas šiuo atveju priklausys nuo Jūsų įpročių: jei nematote problemos kasdien šiek tiek pavalyti plyteles, galite rinktis blizgias apdailos medžiagas, tačiau jei norisi šias procedūras atlikti rečiau, pirmenybę teikite matiniams paviršiams.

Didesnio formato plytelės

Kuo plytelės bus didesnės, tuo mažiau dėmesio teks skirti jų tarpų valymui, todėl jei renkatės tarp kelių skirtingų modelių, pirmenybę reikėtų teikti kiek didesnių išmatavimų apdailos medžiagoms. Toks pasirinkimas taip pat padės sudaryti didesnės erdvės įspūdį, tačiau tiks ne kiekvienai virtuvės zonai ─ jei plyteles teks dažnai pjaustyti, galutinis rezultatas gali šiek tiek nuvilti, tad verčiau paieškoti optimalaus varianto.

Leidžiant plytelių techninėms ypatybėms, patartina jas klijuoti arčiau viena kitos: siauresniuose tarpeliuose taip pat sunkiau kaupsis įvairios nuosėdos, todėl ir priežiūra bus paprastesnė.

Ilgaamžiškumas

Norėtųsi, jog plyteles būtų galima ne tik lengvai prižiūrėti, bet ir ilgai negalvoti apie jų keitimą ─ jei manote taip pat, turėtumėte atsižvelgti į jų kokybę. Tvirti paviršiai bus atsparesni įbrėžimams ir kitiems defektams, todėl ir Jums rūpesčių bus kur kas mažiau. Patvarumu garsėja akmeninės, betoninės, molinės ir kitos panašios apdailos medžiagos. Gausų jų asortimentą siūlo salonas „Apdailos namai“.

Lengvai derinami sprendimai

Nors įmantrios formos ar unikalūs dekoro elementai visuomet atkreipia dėmesį, gerai pagalvokite, ar toks sprendimas pasiteisins virtuvėje. Į šią patalpą dažnai įtraukiame naujus buities prietaisus, todėl kaskart teks svarstyti, ar jie derės prie šiek tiek įnoringų plytelių. Tad verčiau rinktis dailius, tačiau lengviau derinamus modelius ─ dėl tokio pasirinkimo tikrai neteks gailėtis. Žinoma, jei tokias apdailos medžiagas naudosite kaip akcentus ir klijuosite ne pagrindinėse virtuvės zonose, įdomesnių elementų nereikia atsisakyti ─ juk nepaisant praktiškumo, ir šioje patalpoje norisi sukurti žavų interjerą.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, tikrai galėsite tai padaryti. Šiais laikais plytelės stebina gausiu asortimentu, todėl nesunkiai išlaikysite balansą tarp stiliaus ir funkcionalumo!