Simetrija svetainės interjere

Simetrija svetainės interjere

Jeigu įsivaizduotumėte svetainės kambario galinėje sienoje liniją, kaip veidrodį vertikaliai kertančią židinio centrą, tai svetainės interjero detalės kairėje linijos pusėje būtų beveik identiškos detalėms, esančioms dešinėje linijos pusėje. Dvi sofos, du paveikslai, dvi gėlės. Simetrija kambario erdvėse sukuria statiką; stabilumo, nejudrumo efektą. Kad sukurti šiek tiek intrigos, įvesti judesį į simetrišką svetainės kambario išplanavimą, kai kurios detalės šiek tiek skiriasi: skirtingos gėlės, ant sofų pamėtytos pagalvėlės; langas, dešinėje kambario pusėje esančioje sienoje; pro žaliuzes, dengiančias langą, ant sienos krintantys natūralios šviesos spinduliai.

Simetrija yra viena iš pagrindinių meno, mokslo ir gamtos pažinimo koncepcijų. Simetrija tai, kai viena, kokios tai architektūrinės ar intejero detalės ar statinio dalis veidrodiškai ar beveik veidrodiškai atitinka kitą.

Simetrija – tai statika, asimetrija -judesys. Tai architekto, dizainerio įrankiai ar būdai suteikti projektuojamoms erdvėms reikalingą ar pageidaujamą įspūdį: daugiau veržlumo ar daugiau ramybės. Simetrija, asimetrija – tai projektavimo kalbos išraiškos priemonės. Naudokite jas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *