Turbūt kiekvienas žmogus namo erdves mato šiek tiek pro savo profesinius akinius: statybininkas pro konstrukcinius, architektas – pro linijinius ir erdvinius, dizaineris pro formų ir medžiagų, dekoratorius – pro mažų ir gražių detalyčių, dailininkas – pro spalvinius ar juoda-balta akinaičius. Galimi ir kiti profesiniai namų aplinkos pjūviai: ūkininkas – pro saulėtus ar aprasojusius, bankininkas – pro veidrodinius ar banknoto formos, verslininkas – pro šešėlinius ar skaidrius akinukus.
Paprastas žmogus – pro tokius, kokius turi. Mes įtakojame ir keičiame aplinką. Bet aplinka, išsilavinimas, profesija taip pat įtakoja ir keičia mus.
Pažvelkime į mados dizainerių namus. Grožis, tobula estetika – atrodo lyg visas kambario dekoras tilptų purpurinėje Kiaušinio kėdėje (Egg chair – Arne Jacobsen dizainas). Visi veidrodžio paauksuoti ornamentai, baltos gipsatūros ir juodo metalo lieti raštai židinyje, lygios ir horizontalios lentynėlės su nuotraukomis rėmeliuose, sidabrinis rutulys – viskas sutilptų purpuriniame kiaušinyje.. ar pažvelgus iš kitos pusės – visos dekoro detalės yra išsiritusios iš purpurinio kiaušinio.. išsiskleidusi, išsišakojusi dizaino minties išraiška, keleto, likusio purpurinio kiaušinio lukštų akivaizdoje.
„A la” barokinės, ar „kind of” vintažinės detalės. Romantiškas ir ekspresyvus dekoras. Tai rūbų dizainerių Justin Thornton ir Thea Bregazzi namai, Vakarų Londone. 1996 metais dizaineriai įkūrė prekinį ženklą „Preen” – tai buvo rūbai, įkvėpti karalienės Viktorijos laikmečio ir pank roko laikų dvasios. Vieneriais metais vėliau duris atvėrė parduotuvė Portobello Road, Londone. Mados dizainerių darbai savo švariomis, aptakiomis linijomis, futuristine elegancija išgarsėjo daugelyje pasaulio šalių.
„Kartu jie sukūrė super-cool prekinį ženklą. Dabar jie taip pat sukūrė romantiškus namus”.
Žurnalai, panašu, kaip ir „tūriniai televizoriai” vis dažniau atlieka inerjero dekoro detalių ar konstrukcinių elementų funkcijas namuose. Gal tai ir sukelia nostalgiją – ypač lentynose dulkančios ar stalčiuose paslėptos knygos. Bet gal Egipto papirusinių knygučių skaitytojai, išvydę spausdintas ir surištas knygas, jautėsi panašiai, kaip mes „vartydami” – Kindle knygą.
Ir sunku nepaminėti dar vieno meno šedevro – besvorėje, ant grindų stovinčio paveikslo drobės erdvėje – aukštų moteriškų batų plastika, linijos, spalva, įrėmintoje senoviškuose pauksuotuose rėmuose. Puikus paveikslas – kažkada dailė buvo sugebėjimas piešti, dabar tai tampa sugebėjimu – matyti.
Kiek skirtumų galite atrasti šiose, „vienodose” lentynose?
Nieko nebestebina gatve žingsniuojančios suplyšusios džinsinės kelnės ar prie ko nors prigludę, atirę šortai. Kiek šokiruojančiai atrodo nudilęs ir suplyšęs kėdės sėdynės medžiagos paviršius kokiame tai interjere. Tai, matomai, rūbų mainai su baldais ar mados dizaino įtaka interjero dizainui. Gal tai kiek sunkiau sukonfrontuoti, ir baldų gamintojams ši idėja dar turbūt „neša stogą”. Bet jei mes galime mokėti gerus pinigus už suplyšusius džinsus, kodėl gi napasipuošus savo kambario sofa ar dviem foteliais su mielai ir gražiai suplyšusiu gobelenu?
Namuose stovi mėlynas foteliukas, nuo sėdėjimo jau sudilo fotelio apvalkalo paviršius.. buvo nesėkmingai bandyta uždengti, paslėpti pradilusius paviršius.. kažko tai trūksta.. išmesti nesinori. Tik šiandien atsiskleidė pradylančios medžiagos linijų grožis… lyg mėlynos bangos jūroje..
Yra toks kelias, vedantis.. nuo išprotėjimo iki genialumo..
Visos interjero dekoro grožybės ir juodos plytelės vonioje, juodos grindų lentos svetainėje – lyg ir kalba – estetika ir „sunkios” emocijos, kaip grožio linijų ir formų, medžiagų ir paviršių šokis ant juodo dangtelio, uždariusio stiklinį indelį. Neatidaryk, jei negali transformuoti „svorio”. Arba atsargiai ir palengva įkomponuok savo namų interjere ar gyvenimo veidrodyje.
foto: Thematerialsleuth