Saulės spinduliai – interjero dizainerės pagalbininkai

Vasaros namuose ar vasarnamyje Casa Tataui, Portugalijoje, dominuoja šviesaus medžio detalės, baltos spalvos sienos, baldai ir kur nekur vandens pursleliais ar visu jūros paviršiumi, suboluoja mėlynos spalvos detalės. Medienos panaudojimas lubose, kolonose, pertvarose; saulės šviesa, prassikverbianti pro medžių šakomis dengtas lubas, sušildo vėsius atspalvius interjero erdvėse ir plokštumose.

Šviesos juostelė, šešėlio juostelė – ant baltos sienos, ar ant blizgančių grindų, ant minkštos dalies medžiaginio paviršiaus ar ant medinio stalo rievių – saulės spinduliai ir šešėliai vejasi bei keičia vienas kitą. Tai Portugalijos dizainerė Vera Iachia, projektuodama vidaus erdves, taip aktyviai ir naudingai pasitelkė į pagalbą saulės šviesos linijas bei medinių lubų, sijų, kolonų metamus šešėlius.

Saulės spinduliai, tarsi šviežio oro gūsiai, lyg persijoti ar perfiltruoti natūralios medienos stogo sijomis, įspūdingi dryžuoti šešėliai – sukuria saulės šventovės pojūtį. Švęskime šilumą, šviesą, Saulę!

svetaine_berzeliai_kolonos

Vėsi – melsvų grindų, baltų sienų, baldų spalvinė paletė kontrastuoja su natūralia medienos šiluma, tačiau visa ši temperatūrinė priešprieša – tirpsta ir lydosi, lyg ledai saulės karštyje, – visaapimančiuose saulės spinduliuose. Bet saulė taip pat turi savo antrąją pusę – šešėlį. Saulė negali egzistuoti be šešėlio, šešėlis – be saulės. Sveiki atvykę į Dvejybių pasaulį!

svetaine_medines_kolonos_kamienai_lubos

Balti baldai, sienos, langai ir lubų sijos; blizgančios, pilkšvai melsvos spalvos grindys, kontrastuodamos su natūraliomis medinėmis detalėmis lubose, suteikia „vėsiai karšto” švarumo pojūtį svetainės erdvėje.

Argi tai ne balta valtelė, besisupanti ramiame ir vėsiame jūros vandenyje, virš galvos tvieskiant karštiems saulės spinduliams?

svetaine_medines_lubos_blizgancios_grindys

Melsvai pilki virtuvės baldų stalviršiai, mėlynos lėkštės, viryklė, balintos lubų sijos ir baltos sienos virtuvėje sukuria vėsią ir šviežią aplinką.

virtuve_sala_mediniai_balkiai

Dizainerė – šviesa ir miegamąjame ant baltos lovatiesės bei pagalvės užvalkalo palieka savo potepius.

miegamasis_arka_baltas

Minkšta dalis po langu taip ir kviečia prisėsti bei svajingai nugrimzti į prisiminimus ar svajones, žvelgiant ar savo mintimis pranykstant už lango atsiveriančiuose laukuose ir pievose, iki pat horizonto. O kas už jo?.. ir mintys sugrįžta atgal – į miegamąjį, įvairiaspalviai dryžuota minkštuolė po langu… ir aš visgi nesu tame miegamąjame,.. aš rašau straipsnį,.. o Jūs skaitote straipsnį.. Kur aš dabar, kur Jūs dabar?

miegamasis_lango_nisa_sofa

Baltai dažytų medinių šakelių motyvas atsiranda ir vonios kambario pertvaroje. Natūralios medienos atkartojimas, lubų sijose ir paneliuose namo interjere, tai lyg vis atsirandančios nuorodos į lauką, į kraštovaizdį, sujungiančios vidaus erdves su išorine aplinka.

vonai_medine_pertvara_balta

Natūralios šakos sukuria kabyklą – kopetėles vonioje.

vonia_veidrodis_kopecios

Beveik gali užuosti saulės spindulius, pajusti smėlį, girgždantį po kojų pėdomis, ir išgirsti kažkur tai į krantą dūžtančias bangas… kad ir jos būtų už kelių, keliasdešimt ar kelių šimtų kilometrų..

namo_fasadas_medine_pastoge

style-files