Dar viena dizaineriško požiūrio į nedidelės erdvės apipavidalinimą viskas-vienoje erdvėje realizacija. Pop artiškai žavus, linksmas, tiesiog savo spalvomis ir formomis šokčiojantis nedidelio buto interjeras.
Akivaizdu, kad mažo buto interjerui sukurti, reikia tuo pačiu metu siekti dviejų tikslų: 1) sukurti estetišką interjerą, 2) kuo racionaliau išnaudojant buto erdvę. Šis nedidelis butas (neradau nuorodų, kur butas yra, ir kas dekoravo butą. Jei kur rasite, parašykite, papildysim informaciją) yra puikus abiejų tikslų įgyvendinimo pavyzdys. Savita, drąsiai pop artiška nuotaika, patrauklus modernus dizainas tarpsta mažame bute, kuris iš tiesų atrodo gana erdvus. Mažame-erdviame bute lyg ir nieko netrūksta, kaip ir patogiame nedideliame name.
Originalus ir šiuolaikiškas, taip galėtume apibūdinti buto projektą. Pop menas namuose. Pop meno idėja yra, panaudojant įprastus, kasdieninius, plataus vartojimo daiktus ar objektus, išgauti meninę išraišką. Kasdieniniai daiktai turėtų estetiškai suspragsėti, sužibėti, atsiverti estetiniu požiūriu, atskleisti savo grožį.
Gal būt, plataus vartojimo objektų panaudojime meno tikslais, galėtume atrasti paralelę su idėja „Kiekvienas žmogus yra menininkas, bet tik menininkas tai žino”. Paprasti, kasdieniai daiktai, tai kaip paprasti žmonės, kurie kasdien ar beveik kasdien eina į darbą, atlieka paprastus, nuobodžius, neįkvepiančius ar sunkius darbus. Paprasti žmonės – tarnautojai, valytojos, vairuotojai, darbininkai. Dabartinė visuomenė šiuos žmones iš tiesų gana plačiai „vartoja”. Jie kuria vertybes, kurios nėra labai vertinamos (socialistinėje visuomeninėje santvarkoje buvo atvirkščiai, apie tai architektūrinių stilių vystymosi požiūriu galite paskaityti čia). Bet iš tiesų kiekvienas žmogus yra menininkas, tik meno gyslelė jame nėra atskleista ar gyvenimo problemos taip užslėgusios paprasto žmogaus pečius, kad jam nė motais dainuoti, šokti ar rašyti eilėraščius. Jam ar jai nėra kada ištiesti nugaros ir paimti pieštuką ar gitarą į rankas.
Pop art`as tai lyg ir meno išlaisvinimas, „išbuožinimas”. Pop mene ir konservų dėžutė, limonado butelis ar senas laikraštis gali tapti meno kūriniu. Darbininkė – plastmasė, Pop art „meninėje santvarkoje”, tampa lygiaverte su turinčiais kilmę medžiu, akmeniu ar auksu ir yra tiek pat sėkmingai panaudojama medžiaga meno kūriniams sukurti.
Grįžkime prie buto erdvių apipavidalinimo. Buto atviroje, bendroje erdvėje yra įrengtas gyvenamasis kambarys, kuriame prie vienos sienos prigludusi papūsta pop artiška sofa, įkvėpta Bocca sofos pagal Salvador Dali, prie kitos sienos lūkuriuoja oranžinė ir žalia baro kėdės Koncord ir kambario viduryje sukonstruotas kavos staliukas, savo spalvomis ir LEGO formomis, primenantis žaidimų aikštelę, Karim Rashid dizainas.
Nuotraukoje žemiau, svetainės erdvės kampelis, jauki poilsio ar skaitymo vieta, šildoma ir apšviesta popartiškai žaižaruojančios ugnies oranžiniame židinyje.
Kitoje bendros erdvės dalyje įrengta miegamojo erdvė. Televizorius, pakabintas ant strypo, pritvirtinto prie lubų, sukinėjasi 360 ° kampu, tad galima žiūrėti, sėdint ant sofos svetainėje ar gulint lovoje miegamąjame.
Kitoje buto atviros erdvės dalyje įrengta virtuvė. Virtuvėje yra beveik visa būtiniausia įranga: maža viryklė, nedidelis šaldytuvas, mikrobangų krosnelė ir keletas spintelių indams ir maisto atsargoms susidėti. Mažos virtuvės dizaino elementai, baltos spalvos spintelėmis, išryškintomis blizgančia, ryškiai žalios spalvos siena bei kai kuria virtuvine įranga ir, žinoma, spalvingų, žaismingų formų baro kėdėmis, baigia drąsią pop art detalių kelionę mažo buto sienomis, grindimis, lubomis, savitai bei originaliai papuošdami virtuvės erdvę bute.
Oranžinė spalva prabėga vonios sieninių plytelių paviršiais ir suminkštėja oranžinių rankšluosčių siūleliuose.
Žaisminga, bet atrodo kiek nejaukiai ir „plikai”. Neprošal būtų kelios lentynėlės, kilimas, vienas kitas spalvotas baldas, tarkim komoda.
Žavi idėja. Tiek nedaug tereikia- tinkamos spalvos, medžiagos, faktūros ir dydžiai – aš sužavėta šia neapsakoma interjero lengvybe. Ačiū įkėlusiam šias nuotraukas, Ačiū!